James R. Hansen „Pierwszy człowiek” Wielka Litera

pierwszy-czlowiek

Sztuka pokory.

 

Trzeba ogromnej pokory wobec świata i kosmosu, aby stojąc na Księżycu, jako pierwszy człowiek w historii, być tak skromnym i dalekim od pychy jak Neil Armstrong. Biografia tego niezwykłego człowieka porusza, zadziwia, fascynuje, zachwyca i zastanawia. Z postawy tego człowieka warto uczyć się podejścia do życia.

 

Neil Armstrong nigdy nie wynosił się na życiowy piedestał. To, że znalazł się w tak oryginalnym miejscu, zawdzięczał setkom ludzi oraz odrobinie przypadku i szczęścia. To, jak wykorzystał ten potencjał, jest już tylko jego zasługa. Oglądał Ziemię z perspektywy, która fascynuje. Ta misja statku kosmicznego Apollo 11 była wyjątkowa. Skrupulatnie zaplanowana i skutecznie zrealizowana. Absolutnie fenomenalna, głównie dzięki zaangażowaniu ludzi z pasją. Załogą dowodził Neil Armstrong, który nigdy nie był ignorantem wobec własnej historii i wielkością kosmosu, brutalnie podkreślającej, jak mała i bezradną istotą jest człowiek.

 

Czytając niezwykle interesującą i barwną biografię znanego astronauty można niejednokrotnie zastanowić się nad własnymi słabościami i niedociągnięciami. Neil zawsze wytrwale dążył do celu, ale nigdy nie zapędził się w kozi róg pychy. Życzliwy, oddany, wyrozumiały, lojalny, rozważny i po ludzku mądry stał się ikoną historii. Uniósł ten ciężar w sposób charakterystyczny dla siebie, ze skromnością. Niezwykły człowiek, pięknie reprezentujący ludzkość w kosmosie. Tę książkę czyta się z niekłamanym zainteresowaniem. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 528
ISBN: 978-83-80322-85-1
Premiera: 17 października 2018

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Wielka Litera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *