Jan Bajtlik „Nić Ariadny” Dwie Siostry

nic ariadny

W gąszczu labiryntów.

 

Sposobów na przedstawienie mitologii greckiej było wiele, ale ten jest wyjątkowy, bo wciągający w gąszcz labiryntów, których przejście wzbogaca czytelnika w wiedzę o mitycznych postaciach i zdarzeniach.

 

Mitologię grecką warto znać, bo we współczesnym języku również operuje się pojęciami zaczerpniętymi właśnie stamtąd. Wiedząc o co chodzi, łatwiej o zrozumienie ich znaczenia. Z tą książką bez trudu można tę wiedzę przyswoić. Doskonała kolorystyka, duży, czytelny format, zawiłe labirynty, z których można wyjść tylko jedną, właściwą ścieżką i mityczni bohaterowie trafnie umiejscowieni w swoich światach. Świetna zabawa gwarantowana! A na końcu słowniczek postaci i zdarzeń w przejrzystej formie ułatwiającej zapamiętanie zdobytych informacji.

 

Droga przez kolejne labirynty to ciekawa wędrówka po Grecji sprzed tysięcy lat. Jak wtedy żyli ludzie, czego się obawiali, jak spędzali czas, co darzyli największym szacunkiem? Wiele pytań i klarowne odpowiedzi. Książka jest ciekawą alternatywą dla miłośników tej tematyki oraz smakowitym kąskiem dla tych, którym z mitologią grecką dotąd było nie po drodze. Polecam Waszej uwadze.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 72
ISBN: 978-83-65341-99-0
Premiera: 17 października 2018

Dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *