„Wszystkie barwy roku” Replika

Wszystkie-barwy-roku

Dla ocieplenia serc.

 

Różnorodność emocji, uczuć i form opowiadania o nich czynią z tej książki wyjątkową antologię opowiadań znanych polskich autorek. Zróbcie miejsce na półce, bo te książkę trzeba mieć. Tak, po prostu. Na dobre i złe dni. Ku pokrzepieniu, dla poprawy nastroju, po to, by się zatrzymać, pomyśleć, zdziwić.

 

Dwanaście opowiadań, a każde z nich napisane w innym stylu. Takie książki lubię! Każda odsłona to niespodzianka. Mieszanka emocji i tematów powoduje, że nie sposób odłożyć książkę na bok! Sądzę, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Jest romantycznie, ale też fantastycznie, zadziornie i wzruszająco. Jedne opowiadania dodają nadziei i optymizmu, a inne nieźle stawiają do pionu. Są lekkie i z pogranicza jawi i snu, ale są też poważne, z istotnym życiowym przesłaniem. Układ książki jest taki, że każdy miesiąc roku to opowiadanie. Jego treść w jakiś sposób łączy się z tym miesiącem. Nie spodziewajcie się jednak utartych schematów, bo w tej książce jest zaskakująco i niespodziewanie.

 

Oczywiście, można pokusić się o ranking opowiadań, które bardziej lub mniej przypadają do gustu, ale ja tego robić nie będę, bo każda z historii ma w sobie to coś, czego szukam w książkach. Z mojej strony dla autorek wielkie brawa za wysoki poziom, który tu zaprezentowały. Niebanalnie i pięknie. Polecam.

 

 

Autorki opowiadań: Iwona Czarkowska Hanna Greń Małgorzata Hayles Magdalena Kawka Anna Klejzerowicz Joanna Kruszewska Karolina Kubilus Monika Orłowska Joanna Sykat Edyta Świętek Hanna Urbankowska Iwona J. Walczak Iwona Małgorzata Żytkowiak.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 416
ISBN: 978-83-7674-733-0
Premiera: 30 października 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *