Agnieszka Błażyńska „Do Wigilii się zagoi” Wielka Litera

do wigilii sie zagoi

Dualizm uczuć.

 

Tęsknota za bliskością najbardziej ujawnia się w czasie świąt. Na co dzień staramy się być od niej dalecy, bo przecież każdy jest indywidualistą i panem swojego życia. Tymczasem, prawda jest jedna. Boimy się bliskości, aby nie dawać od siebie zbyt dużo i szalenie za nią tęsknimy, aby otrzymywać przyjazne ciepło. Taki dualizm uczuć.

 

I tak to właśnie, przypadki chodzą po ludziach. W tej powieści widać to wyraźnie. Finka, a właściwie Józefina, w samolocie lecącym z Londynu zauważa mężczyznę o przyciągającej urodzie. Ma w sobie to coś, czego nie sposób połączyć w jednej osobie. Wraz z przyjaciółką próbują go namierzyć przez media społecznościowe. Jeden nieopatrznie napisany post zmienia się w prawdziwą aferę, a Rafał staje się bohaterem internetu. Jego przyjaciel radzi mu wytyczenie autorkom posta procesu. Niewiele brakuje, by Rafał poszedł za jego radą, ale wszystko wskazuje na to, że raczej pójdzie za głosem serca.

 

Uczucia, emocje i biznes. Czy mogą iść ze sobą w parze? Raczej nie, choć ta książka nieco przełamuje stereotypy. Jest szaleńczo, energetycznie, zabawnie, ciepło i klimatycznie. Odkrywanie tajemnicy przypadków i docenianie ich siły w kreowaniu życia, cudownie ogrzewają serce i dodają skrzydeł. Książka wpisująca się w obecny czas.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-803-2300-1
Premiera: 29 listopada 2018

Podziękowania dla Wielkiej Litery.

komentarz

  1. […] Dobrze jest, gdy można liczyć na przyjaciół. Bohaterowie tej powieści mają szczęście do siebie. Trzymają się razem, wspierają, choć nie zawsze rozumieją wybory przyjaciela. Tak powinno być! Jeśli macie ochotę na zastrzyk energii to zajrzyjcie do kontynuacji losów paczki przyjaciół znanych z „Do Wigilii się zagoi”. […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *