„Czas cudów, czyli opowieści pod jemiołą” Videograf

czas-cudow

Uwierzyć w dobro.

 

Poszukiwanie dobra w ludziach i w sobie samych może być błądzeniem we mgle. Warto podjąć ten trud, gdyż mgła kiedyś opadnie, a naszym oczom ukaże się prawdziwy cud związany z magią świąt Bożego Narodzenia.

 

Dziesięć jakże różnych historii z życia wziętych. Tego współczesnego i tego sprzed wieków. Cuda, które dzieją się w czasie świąt Bożego Narodzenia były, są i będą. Zmiany zachodzące w człowieku, gdy blask choinki rozgrzewa serca, a bliskość rodziny przyjemnie otula bezpiecznym płaszczem, przez który nie przebije się już żadne zło, są jak rytmy nadające życiu sens. Każde z opowiadań zawiera ważną pointę, każde ma ciepły wydźwięk, nawet wtedy, gdy o niego naprawdę trudno.

 

Nostalgia, radość, miłość, oddanie, przyjaźń, zrozumienie, wewnętrzne bogactwo, zewnętrzna bieda i wiara w cud towarzyszą kolejnym historiom i ich bohaterom. Wszystkie mają w sobie to coś, co nie pozwala zapomnieć o ich treści. Piękne jest to, że każda z historii utrzymana jest w innej konwencji i przeskoki z jednej do drugiej są świetną literacką przygodą. Pachnące pomarańczą, goździkami, choinką i piernikami, wywołują przemyślenia i silną potrzebę docenienia tego, co mamy. Wśród dziesięciu opowiadań chce wyróżnić trzy, które wyjątkowo zapadły mi w pamięci. To „Panna śliczna” Joanny Jax, „Wypożyczony tata” Beaty Schoenmakers i „Niecicha noc” Patrycji May. Dzięki tym historiom zdecydowanie łatwiej dostrzec tę właściwą stronę świata. Serdecznie polecam!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 200
ISBN: 978-83-783-5615-8
Premiera: 22 listopada 2017

Podziękowania dla Wydawnictwa Videograf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *