Anna Taraska „Kropka z Błędem” Dwie Siostry

kropka z bledem

Gdzieś między Kropką a Błędem…

 

Poszukiwania małego Błędu to nie lada przygoda. Po drodze może się wiele wydarzyć. A przy okazji, ile treści kryje się między poszukiwanym a poszukującą.

 

Świat ortografii warty jest poznania, bo drobne znaki znaczą bardzo dużo. To one mogą zmieniać sens wypowiedzi, gdy przypadkiem staną nie na swoim miejscu. Dzięki nim łatwiej rozpoznać emocje autora tekstu i właściwie odczytać jego intencje. To one są sprawcami bałaganu, gdy nagle ich zabraknie w tekście. Zrozumiecie to nader dobrze, gdy przeczytacie niezwykłą przygodę Kropki, która szukała Błędu.

 

Kropka mieszka w zeszycie w trzy linie. Przynajmniej na razie. Zapewne, gdy dorośnie, trafi do zeszytu w jedną linię, albo do takiego w kratkę, gdzie będzie spełniać różne funkcje, nie tylko kończyć zdanie. Pewnego razu zgubił się jej pies Błąd. Sporo zamieszania wyszło z poszukiwania Błędu, bo nawet korektor wziął się nieźle do roboty, by go wreszcie znaleźć. Przy okazji, poznajemy szereg sympatycznych bohaterów, którzy spełniają niebagatelne role w każdym tekście.

 

Metaforyczna, pełna skojarzeń lekcja poprawnej pisowni w pięknej formie, która wywołuje uśmiech i pozostaje w głowie. Jest humorystycznie, edukacyjnie i kolorowo. Jak w szkolnym zeszycie. Gorąco polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-8150-008-1
Premiera: 17 października 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *