Natasza Socha „Pokój kołysanek” Edipresse Książki

pokoj-kolysanek

Odczarować rzeczywistość.

 

Tak niewiele trzeba, żeby nieco odczarować ponurą rzeczywistość. Odrobina uczucia, ciepła i pozytywnej energii przekazanej przez dotyk i bliskość drugiego człowieka wystarczy, aby wywołać uśmiech i poczucie bezpieczeństwa. Wejdźcie do świata pełnego siły przytulania i przekonajcie się, jak zaledwie dwadzieścia cztery dni może zmienić całe życie.

 

To książka o cudach, które mogą zdarzyć się każdego dnia, ale w okolicy świąt Bożego Narodzenia są bardziej wyczuwalne. Może to magia świąt? Joachim i Helena spotkali się w Koralikach, gdzie opiekowali się porzuconymi dziećmi, które po smutku wojny nie miały w sobie ciepłych uczuć, bo niby skąd miałyby je mieć? Z biedy, niedostatku i braku bliskich? Tu mogły przypomnieć sobie o znaczeniu słowa bezpieczeństwo, troska i miłość. To było kiedyś. Teraz Joachim ma osiemdziesiąt pięć lat i pracuje w szpitalu położniczym jako profesjonalny „przytulacz” wcześniaków. Tuląc je i głaszcząc, snuje opowieść o własnym życiu, w którym  przegrał, ale też sporo wygrał. Sentymentalny powrót do przeszłości może być powodem do prawdziwych czytelniczych łez. W szpitalu Joachim poznaje młodą matkę wcześniaka, Martę. Czuje, że powinien wpłynąć na jej decyzję i pomóc dojrzeć do zrozumienia tego, że każde życie, nawet to wątłe i nikłe, to wielki dar. Bo tylko miłość jest czymś pewnym. W tej historii jest też Marysia i Mania. Czy Joachim odzyska stracone marzenia i znajdzie ukojenie w rozliczeniu z przeszłością?

 

Jest niebanalnie, wzruszająco i klimatycznie. Natasza Socha pięknie ubrała w słowa miłość, która wymaga wyrzeczeń, tolerancji i otwartości, ale w efekcie jest tak cudowna, że staje się jedynym pewnikiem w całym tym rozbieganym i wyzutym z emocji świecie. Przeczytajcie koniecznie, bo warto!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8117-641-5
Premiera: 14 listopada 2018

Podziękowania dla Edipresse Książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *