Marzenna W. Nowakowska „Safari za progiem domu” Wydawnictwo Zona Zero

safari-za-progiem-domu

Scena natury.

 

Niezwykłe dotknięcie polskiej przyrody, które na długo pozostaje w głowie i zmienia sposób patrzenia na otoczenie.

 

Książka napisana z pasją i przyrodniczym wyczuciem. Jest jakaś niekłamana magia w opowieściach autorki o jej osobistym dotykaniu przyrody. Może to barwny język, a może niezwykła pasja? Nie wiem, co przeważa na szali, ale wiem, że tę książkę czyta się z zaangażowaniem i ciekawością. Autorka, żyjąc na skraju Puszczy Wierzchucińskiej, każdego dnia obcuje z przyrodą, a jej wyczulone na każdą zmianę w zauważaniu tego, co dla przeciętnego człowieka jest zwykle ukryte. Warto szerzej otworzyć oczy i podziwiać to, co tkwi w naturze.

 

Każdy dzień to niezwykły spektakl natury. Narodziny i śmierć, przyjaźń i kanibalizm, ataki i sztuki uniku, miłość po grób i zdrada, przemoc i strach, samotność i życie w stadzie. Słowem wszystko o życiu zwierząt i roślin. Z tej książki dowiecie się jakie zwierzę jest najgłośniejsze, na czym polega spryt ważek, które dziewice rodzą dzieci oraz jak to się dzieje, że bażanty mordują chórzystów w błękitach.

 

Jest niezwykle interesująco, zaskakująco i edukacyjnie. Prawdziwy ciąg przygód w zwykłych, codziennych realiach, które są tuż obok nas. Piękne fotografie dodają książce aury niezwykłości. Polecam tę wyjątkową podróż na scenę natury.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-6617-720-8
Premiera: 27 listopada 2018

Dziękuję Wydawnictwu Zona Zero.

2 komentarzy

  1. Grażyna pisze:

    Po takiej recenzji wpisuję książkę na swoją listę. Muszę ja i ja przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *