Francis Duncan „Morderstwo na święta” Zysk i S-ka

morderstwo-na-swieta

Pod powłoką spokoju.

 

Lubicie wyjątkowy klimat starych, brytyjskich kryminałów? Jeśli tak, to książka dla Was. Znajdziecie tu wszystko, co charakterystyczne dla klasyki gatunku, czyli mroczną intrygę, misternie utkany plan zbrodni, skrupulatne dochodzenie, mnóstwo dedukcji, niespieszne tempo akcji i finał, który wszystko tłumaczy.

 

Podejrzanych jest wielu, ale Mordecai Tremaine nie da się wywieść w pole. Detektyw amator potrafi właściwie ułożyć puzzle, które dadzą pełny obraz świątecznego morderstwa. Wnikliwie obserwując zachowania gości spędzających święta w posiadłości Benedicta Grame’a, miłośnika tradycji bożonarodzeniowych, nie pozostawia złudzeń co do tego, że sprawnie odkryje winnego. Kto zabił człowieka w stroju Świętego Mikołaja i jakie pobudki nim kierowały? Czy wszystkie podejrzenia okażą się słuszne? Co dzieje się w głowach ludzi nieufnie patrzących sobie na ręce, bo każdy jest podejrzany? Ile tajemnic skrywa pozornie spokojna posiadłość Benedicta?

 

Akcja książki toczy się z dala od wielkomiejskiego zgiełku, w posiadłości na odludziu, w bajkowej, śnieżnej scenerii i ciepłej atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Idealna sceneria dla wytrawnego morderstwa. Pod otoczką harmonii i spokoju kryją się wielkie niepokoje i frustracje. Aby je odkryć, trzeba cierpliwości i zmysłu obserwacji. Główny bohater to ma, a czytelnik z rozkoszą smakuje kolejne części układanki prowadzącej do finału. Trochę czuć oddech Sherlocka Holmesa na plecach, zarówno w stylu przedstawienia fabuły, jak i w sposobie dochodzenia do sprawcy morderstwa i to wielki urok tej powieści.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-8116-488-7
Premiera: 26 listopada 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Zysk i S-ka.

2 komentarzy

  1. Grażyna pisze:

    Nie przepadam za typowymi kryminałami, ale po recenzji tej książki przyznam szczerze, że chętnie przeczytałabym i ja „Morderstwo na święta”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *