Eleanor Farjeon „Mały pokój z książkami” Dwie Siostry

maly pokoj z ksiazkami

Okno na świat.

 

Mały pokój, w którym otwierają się okna na niezwykłe światy. Można przez nie oglądać historie, które się zdarzyły, a także te, które są wytworem wyobraźni. Jak odróżnić rzeczywistość od marzeń? A może wcale nie warto tego robić? Otwórzcie tę magiczną książkę i dajcie się ponieść niezwykłym historiom.

 

Zbiór zaczarowanych opowiadań o pięknych wartościach. Zmuszające do myślenia, analizowania i porównywania. Nie pozostawiają obojętnym i uczą tego, co dobre. Pokonywanie zła, próżności, egoizmu i chciwości jest tu na pierwszym miejscu. Wejdźcie do świata skąpych bogaczy, mądrych służących i królów, którzy wcale nie są skorzy do ożenku. Poznajcie wielkie marzenia małych rybek i szczęśliwe zbiegi okoliczności prowadzące do sukcesu i szczęścia. Dobro wygrywa, a zło zostaje daleko w tyle. Niezrealizowane pragnienia podążają za bohaterami, a utracone szanse wciąż są aktualne i do wzięcia. Zmienność ludzkiej natury i poglądów prowadzą do wielkich przemian. Ten świat jest nam bliski, choć z pozoru tak daleki.

 

Magiczne opowiadania do czytania młodszym i dla starszych dzieci. Uczą dostrzegania ważnych drobiazgów, doceniania piękna i odróżniania prawdy od pozorów. Opowiadania do przemyślenia i długich dyskusji. Oryginalne ilustracje Edwarda Ardizzone’a cudnie dopełniają niebywale inteligentną całość. Książka warta polecenia.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 452
ISBN: 978-83-8150-020-3
Premiera: 5 listopada 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *