Dan Pearson „Rok w ogrodzie” Wydawnictwo Literackie

rok w ogrodzie

Świat zamknięty w ogrodzie.

 

Fascynacja ogrodnictwem może płynąć we krwi, jak w przypadku autora, ale można się też jej nauczyć i, krok po kroku, rozwijać. Ta książka jest znakomitym przewodnikiem po wszystkich miesiącach roku, w których ogród żyje, choć czasem wydaje się uśpiony. Wyruszcie w tę niecodzienną podróż po świecie pasjonata ogrodnictwa i cieszcie się z pięknych drobiazgów,które stara się pokazać światu.

 

Odnowa samego siebie i podążanie ku szczęściu wewnętrznemu to główny przekaz tej książki. Praca w ogrodzie, przygotowanie do siewów i zbiorów, kontemplacja spokoju i harmonii z naturą oraz praktyczne wskazówki pozwalające właściwie zadbać o różnorodny ogród, oto co znajdziecie na kolejnych stronach. Bez kiczu i oklepanych formułek, ale z wielkim sercem i pasją. Absolutnie piękna i prawdziwa lektura. Jest jak pamiętnik pełen szczerych notatek, z którego można czerpać istotne rady, a przy okazji poznać emocje towarzyszące autorowi w wędrówce po świecie ogrodów, które pielęgnuje.

 

Są osoby, które mówią, że ktoś „ma rękę do roślin”. Sam autor określa to mianem „zielone palce”. Z pewnością jest w tym sporo racji, ale może warto spróbować stworzyć wokół siebie zielony świat, nawet jeśli dotąd nie było nam z zielenią po drodze. Świat zamknięty w ogrodzie to świat pełen harmonii i emocji, które kształtują charakter człowieka. Klimatyczna i pełna niespotykanej magii codzienności książka. Polecam.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
ISBN: 978-83-08-06820-5
Premiera: 16 stycznia 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

2 komentarze

  1. Grażyna pisze:

    Kocham swój ogródek, a ta książka /taka gruba/ w sam raz dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *