Laura Ellen Anderson „Amelka Kieł. Władcy Jednorożców” Wydawnictwo Literackie

Amelka Kiel i wladcy jednorozcow

Przyjaciół poznaje się w biedzie?

 

Gdy mieszkańcy Nokturnii wyruszają do Królestwa Światła, może to oznaczać tylko jedno – PRZYGODY!  Z Amelką Kieł czytelnicy nie mają szans na znużenie, bo muszą być w ciągle w akcji, a tej nie brakuje w ekspresyjnej książce o potrzebie bycia przyjacielem i posiadania go.

 

W Nokturnii mieszkają wampiry, ale za grosz nie są straszne, wręcz przeciwnie, bije od nich sympatia i pozytywna energia. Amelka Kieł jest znakomitym przywódcą i organizatorem różnych wypraw, w trakcie których można przeżyć wiele emocjonujących przygód. Tym razem trzeba stawić czoła wielkiemu wyzwaniu, czyli udać się w podróż do Królestwa Światła i pomóc księciu Tadżinowi w odnalezieniu mamy. Z Tadżinem w podróż wyrusza też jego ojciec, król Vladimir. Wszystko niby jest dopięte na ostatni guzik, ale ciąg nieprzewidzianych zdarzeń trochę miesza szyki bohaterom. Czy Amelka, Dymitr, Florka, Kostek, Tadżin i Vladimir wyjdą cało z opresji?

 

Jest zabawnie, dynamicznie, a chwilami nawet wzruszająco. Lekki język autorki sprawia, że młody czytelnik z łatwością wchodzi w świat sympatycznych bohaterów, trochę nie z tego świata, a jednak tak bliskich nam w zakresie emocji. Poszukiwanie przyjaciela staje się tu wyznacznikiem zdarzeń, a docenienie tego, co się ma, jest jak kojący balsam na duszę. Świetna lektura dla szukających odrobiny magii, ale też wielu pozytywnych emocji.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-08-06816-8
Premiera: 17 stycznia 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Literackiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *