Natasza Socha „(Nie)miłość” Edipresse Książki

niemiłość

Przedpremierowo.

 

Głębia miłości.

 

Rutyna może zabić każdą miłość, ale tajemnica małżeństwa tkwi w drobiazgach codzienności, do których tak naprawdę nikt nie ma dostępu. Czasem może się wydawać, że brutalnie zostaje się odartym z marzeń, a miłość, która przyczyniła się do zawarcia małżeństwa, to tylko złudzenie. Czasem głębia uczuć ujawnia się w najmniej oczekiwanym momencie. I co wtedy można zrobić?

 

Cecylia i Wiktor marzą o rozwodzie, ale nie mają odwagi sobie o tym otwarcie powiedzieć. Odwlekają moment prawdy, tkwią w swej niewygodzie, czekają na dobry moment, który wcale nie ma chęci nadejść. A może jest im dobrze ze świadomością, że stoją nieco w rozkroku, ale nie muszą ryzykować kolejnym związkiem, który nazwany, może przestać być tak atrakcyjny, bo nie będzie już tajemnicą i świetną zabawą? W końcu to, co sprawdzone, jest mniej ryzykowne niż nowość, która nie jest niczym pewnym. Wszystko zmienia się, gdy Cecylia ulega wypadkowi i zostaje unieruchomiona. Może to prosta droga do rozstania i ucieczki? A może pretekst do uważnego spojrzenia na dotychczasowe życie i zmianę priorytetów? Co zrobi Cecylia w obliczu tak potężnego wyzwania? Jak zachowa się Wiktor, który tracąc stabilność, musi podjąć dwie ważne życiowe decyzje?

Piękna, refleksyjna książka o miłości, która stając się niemiłością nabiera intensywnego blasku zniewalającego swą mocą. Tam, gdzie wyraźnie widać koniec, można dopatrzeć się nowego początku. Bohaterowie tej książki zmagają się z własnymi emocjami i zaczynają widzieć więcej. Nie przeklinają losu za to, co im przyniósł, ale zaklinają rzeczywistość, która nagle staje się cenna, stuprocentowa i wyrazista. Trwają obok siebie, nieco z przymusu i obowiązku, ale czują, że to „obok” jest jakieś inne niż dotąd, gdy przestali się zauważać, za to świetnie widzieli odskocznie od życia we dwoje. Ta książka rozgrzewa serca, budzi emocje, uczy sztuki dojrzewania do głębi miłości i przestrzega przed udawaniem. Ta książka to cudny pean o małżeńskiej miłości, zaufaniu i byciu razem. Na dobre i na złe. To również książka o wyjątkowości pasji ornitologicznej i cieszeniu się z prostych rzeczy. Gorąco polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-816-4003-9
Premiera: 13 lutego 2019

Dziękuję Edipresse Książki.

2 komentarzy

  1. Grażyna pisze:

    Tak, to tematy, o których bardzo lubię czytać. Dzięki za recenzję, która mnie zachęca dodatkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *