Elia Barcelo „Kolor milczenia” Wydawnictwo Literackie

kolor-milczenia

Szukając ukojenia.

 

Czy milczenie może być ukojeniem? Bohaterka tej powieści przekonuje się, że nie. Pod złudnym milczeniem wcale nie kryje się spokój, a raczej niepokojące zdarzenia z przeszłości, które będą powracać jak demony i nie pozwolą znaleźć bezpiecznej przystani.

 

Elia Barcelo snuje swą opowieść w sposób iście liryczny. Odwołuje się do głębokich emocji bohaterki, kreśli drobne wzory, które składają się na psychologiczny portret kobiety szukającej prawdy, choć ta wcale nie chce być odnaleziona. Gdzie jest złoty środek? Może w prawdzie, którą po długim milczeniu trzeba wreszcie wykrzyczeć?

 

Helena Guerrero jest malarką, która po latach postanawia wreszcie zmierzyć się z bolesną przeszłością. Musi uporać się ze skutkami tragedii, która wydarzyła się w rodzinie i zrozumieć, że życie ma sens. Poddając się wnikliwej psychoterapii liczy na pogrzebanie demonów przeszłości. Szukając ukojenia, odkrywa nieznaną prawdę o własnej matce. Czy zrozumie motywy jej postępowania? Czy będzie w stanie pogodzić się z prawdą? Jaki kolor zyska w jej wyobraźni milczenie?

 

Historia i polityka mają wpływ na los zwykłych ludzi. Wchodząc w realia czasów rewolucji generała Franco i ścierając się z madrycką współczesnością, śledzimy losy rodziny Guerrero. Jest też świat luksusowego Maroka, a pomiędzy nimi wielkie emocje, niepewność i fascynacje pięknem, to zewnętrzne i to wewnętrzne. Literatura, którą można się delektować.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 544
ISBN: 978-83-08-06817-5
Premiera: 16 stycznia 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Literackiemu.

2 komentarzy

  1. Grażyna pisze:

    Sądzę, że ta książka spodobałaby mi się. Chętnie kiedyś przeczytam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *