Rita Kaczmarska „Czarna książka” Dwie Siostry

czarna ksiazka

Mrok i niepewność.

 

Ponuro, czarno, strasznie. Taki klimat kojarzy się z kolorem czarnym. W tej czerni można dostrzec kilka odcieni szarości, a gdy otworzy się w końcu drzwi przerażająco czarnej szafy, możemy być zaskoczeni.

 

Czarny las na czarnej górze to wstęp do opowieści pełnej mroku i niepewności. Co wydarzy się za chwilę? Jaki obraz ukaże się naszym oczom na kolejnej stronie? Czy ta książka jest po to, by się bać? A może wręcz przeciwnie, oswaja z lękiem i stereotypowym odbieraniem czerni.

 

„Czarna książka” jest o tyle niezwykła, że naprawdę dominuje w niej czerń. Ubogi tekst doskonale buduje napięcie, a trójwymiarowe maźnięcia farbą przerażają wciągającym w otchłań wyrazem. Warto dokładnie przeanalizować tę książkę by wydobyć to, co w niej najważniejsze, czyli końcowy przekaz. Tu wcale nie chodzi o straszenie dzieci, a raczej o oswojenie z mrokiem i umiejętność widzenia w nim głębi, która może kryć niespodzianki, wcale niestraszne. Mali czytelnicy mogą być zaskoczeni. Zdecydowanie niecodzienna książka.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-8150-010-4
Premiera: 8 listopada 2018

Podziękowania dla Wydawnictwa Dwie Siostry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *