Aleksandra Rumin „Zbrodnia i Karaś” Wydawnictwo Initium

Zbrodnia_i_Karas OK

Takie rzeczy tylko na Uksfordzie.

 

Na Uksfordzie wieje nudą. Do momentu, gdy dwie oddane pracy sprzątaczki znajdują ciało profesora. Co tu dużo kryć, Karaś nie był lubiany, ale żeby od razu go mordować? Ale halo! Coś tu raczej jest nie halo, skoro ofiary są dwie, a każda z nich co nieco za uszami miała. Kto zabił? I dlaczego to zrobił?

 

Tempo akcji jest tak szybkie, że nie sposób oderwać się od książki. Absurd sytuacyjny i doskonały humor nasączony ironią i satyrą, są jak konie pociągowe całej opowieści. Elementy kryminału też są, a jakże! Przecież cały czas trwa śledztwo w sprawie zgonu Karasia. Ernesta Karasia. Tylko czy to całe śledztwo nie zaprowadzi przypadkiem do zupełnie innych drzwi niż te, które znajdują się w centrum zainteresowania?

 

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, tak zwany Uksford, jest znakomitą areną dla opisywanych zdarzeń. Jest barwnie niczym w kalejdoskopie i żywiołowo, jak podczas karnawału w Rio. A wszystko subtelnie muśnięte inteligentną ironią. Kto tu studiował lub studiuje, z pewnością odkryje znacznie więcej niuansów dotyczących samego miejsca akcji. Dla wszystkich czytelników, bez wyjątku, ta powieść jest doskonałą satyrą na środowisko uniwersyteckie. Czy takie rzeczy mogły zdarzyć się gdzie indziej? Może. Ale w klimacie stworzonym przez Aleksandrę Rumin jest na tyle sugestywnie, że wręcz idealnie. Dobra rozrywka gwarantowana! I o to chodzi!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 288
ISBN: 978-83-6257-790-3
Premiera: 15 marca 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Initium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *