Magda Maciak „Czytam, rozumiem, wiem” Wydawnictwo Św. Wojciech

czytam-rozumiem-i-wiem-szkolne-sprawy

Czytać ze zrozumieniem.

 

Wielka słabość naszych czasów to czytanie ze zrozumieniem. Wszystko chcemy robić szybko, więc czytamy również szybko i najlepiej krótkie teksty. Nie dostrzega się szczegółów, tymczasem właśnie one są ważne w tekście. Seria książek „Czytam, rozumiem, wiem” jest genialnym rozwiązaniem podstawowych problemów współczesnych uczniów. Uczy skupienia, logicznego myślenia, rozumienia związków frazeologicznych i synonimów. Wzbogaca słownictwo i umiejętność wyszukiwania w tekście konkretnych informacji. Rozumienie myśli przewodniej tekstu będzie pestką, a czytanie ze zrozumieniem ułatwi odpowiedź na pytania dotyczące przeczytanej treści. Każde opowiadanie jest odrębną historią. Każde dotyczy typowych sytuacji, które mogą zdarzyć się w ciągu dnia.

 

Część pierwsza to „Szkolne sprawy”. Dziecko z uśmiechem na twarzy chłonie treść, bo opisane są tu zdarzenia ze szkolnej codzienności. Bogactwo związków frazeologicznych uczy ich rozumienia i właściwego użycia. Poczucie humoru sprawia, że dziecko nie nudzi się czytając. Do każdej historyjki są pytania testowe, więc na bieżąco można sprawdzić, jak jest z rozumieniem przeczytanego tekstu u dziecka. Bystre oko szybko nauczy się wychwytywania ważnych detali, więc kolejne strony są już znacznie szybciej rozumiane.czytam-rozumiem-i-wiem-kochana-rodzinka

 

Część druga dotyczy tematu „Kochana rodzinka”, więc znajdziecie tu typowe sytuacje domowe. Ekspresyjne ilustracje zachęcają do zgłębiania treści. Uwierzcie, ze trening czyni mistrza! Kolejne historie to wyraźne efekty.

 

Ta książka ma moc! Zgadzam się w stu procentach. Okazuje się, że niekreskówkowa i niekomputerowa rzeczywistość też może być ciekawa, a osiągnięte korzyści są niewymierne. Zdecydowanie polecam te skromnie wyglądające, ale za to niezwykle edukacyjne książeczki. Brawo dla wydawcy za tak piękna serię!

 

Oprawa: broszurowa
liczba stron: 40
ISBN: 978-83-8065-286-6,
ISBN: 978-83-8065-285-9
Premiera: 1 lutego 2019

 

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Świętego Wojciecha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *