Emilia Dziubak „Niezwykłe przyjaźnie w świecie roślin i zwierząt” Nasza Księgarnia

niezwykle_przyjaznie

Przyjaźń niejedno ma imię.

 

Poszukiwanie przyjaciela daleko w świecie niewątpliwie jest przygodą i wyzwaniem. Czy trzeba jednak ruszać hen przed siebie, żeby znaleźć prawdziwego przyjaciela? A może wystarczy się dobrze rozejrzeć i okaże się, że był całkiem blisko?

 

Książka Emilii Dziubak zachwyca przekazem, ilustracjami, ciekawostkami o różnych gatunkach zwierząt i roślin oraz ich korelacji z innymi, a także sposobem na zainteresowanie małego czytelnika wartością przyjaźni. Tu przyjaźń ma różne oblicza i każde z nich jest absolutnie niepowtarzalne. Można być przyjacielem na dobre i na złe, opiekunem, przyjacielem idealnym, tym z pracy, nieświadomym albo fałszywym, od święta, z sąsiedztwa, a może się też zdarzyć tak, ze przyjaźń zamienia się w miłość. Jak to w życiu, bywa różnie. Dobrze wiedzieć jak rozróżnić właściwe formy przyjaźni. Gdy już się to wie, życie staje się prostsze.

 

Autorka w fenomenalny sposób wskazuje  na przyjaźnie, w różnym wydaniu, u konkretnych gatunków zwierząt i roślin. Poznanie tych relacji jest pouczające i inspirujące do przypatrzenia się poszczególnym typom przyjaźni u ludzi. Prawda, że jest podobnie? Dzięki tej książce można zastanowić się nad tym, co jest w przyjaźni najważniejsze. Może wierność, lojalność, przywiązanie i bezinteresowność? A może jednak opiekowanie się sobą nawzajem, wspólny język i jeden cel?

 

Na koniec dodam tylko, że bohaterem książki jest kot Homer, który czuje się źle, gdy w jego domu pojawiły się inne koty. Targany zazdrością postanawia znaleźć przyjaciela gdzieś w świecie. Jak zakończyła się jego wyprawa? A jakim ty jesteś przyjacielem?

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-10-13072-3
Premiera: 14 listopada 2018

Podziękowania dla Naszej Księgarni.

2 komentarzy

  1. Grazyna st. pisze:

    Ciekawa i pouczająca pozycja dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *