David Baddiel „Urodziny. A gdyby mieć je codziennie?” Wydawnictwo Lemoniada

urodziny

Radość z czekania.

 

Uważaj o czym marzysz, bo może się to spełnić! Jesteś gotowy na taką sytuację?

 

Sam wciąż marzył o swoich jedenastych urodzinach. Czekał na nie od wielu tygodni, dokładnie planował każdy z punktów tego wyjątkowego dnia, ustawiał każdy drobiazg, aby urodziny wypadły jak najlepiej. Rodzice Sama też zwariowali na punkcie urodzin synka. Tylko jego młodsza siostra Ruby nie może zrozumieć całej tej urodzinowej obsesji. Przecież każdy ma kiedyś urodziny i nikt nie szaleje na ich punkcie aż do przesady.

 

Wreszcie nadszedł upragniony dzień i cały dom stanął na głowie. Od rana życie podporządkowane było urodzinom Sama. Przyjęcie i prezenty były tak idealne, że nie sposób do czegokolwiek się przyczepić. Sam do ostatniej sekundy świętował urodziny, a tuż przed północą ujrzał przez teleskop piękną gwiazdę. Bez zastanowienia wypowiedział życzenie, że chce świętować urodziny codziennie. Co z tego wyniknie?

 

Zabawna, ale też pouczająca książka o docenianiu świątecznych chwil bez popadania w wariacje, które prowadzą do groteskowego traktowania tego, co naprawdę ważne. Obrazowy sposób na przedstawienie pięknych chwil uczy doceniania czekania na upragnione święto. Może właśnie z tego czekania wynika prawdziwa radość z tego dnia?

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 392
ISBN: 978-83-658-9757-2
Premiera: 21 marca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Lemoniada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *