Sanjida Kay „Skradzione dziecko” W.A.B

skradzione-dziecko

Powrót do utraconych szans.

 

Obsesyjne szukanie dróg powrotu do utraconych szans może prowadzić na manowce.

 

Czy adopcyjna miłość jest mniej silna od biologicznej? Łatwo oceniać kogoś z boku. Znacznie trudniej zrozumieć jej głębię. Autorka w poruszający sposób przedstawiła uczucia dwóch matek i, bez błędnego oceniania, wskazała na przesłanki, którymi kierowały się bohaterki. Można podjąć dyskusję nad zachowaniem każdej z nich i spróbować pojąć emocje dziecka stojącego w rozkroku między uczuciem, obsesją i strachem.

 

Evie od małego wie, że jest adoptowana. Zoe i Ollie kochają ją całym sercem i w żaden sposób nie dają jej odczuć, że jest gorsza od ich młodszego synka Bena. Tworzą szczęśliwą rodzinę. Zgrzyt pojawia się w chwili, gdy dziewczynka zaczyna otrzymywać tajemnicze listy od rzekomego ojca biologicznego. Evie zmienia nastawienie do rodziców, staje się oschła i opryskliwa. Pewnego dnia dochodzi do wypadku z udziałem Bena. Tylko chwila nieuwagi wystarczy, żeby Evie została uprowadzona. Gdzie jej szukać?

 

Trzymający w napięciu thriller psychologiczny o poszukiwaniu zagubionych relacji, niedopowiedzeniach, kłamstwie i obsesyjnym dążeniu do powrotu utraconych szans. Dzięki tej książce można szerzej otworzyć oczy na to, co najbliżej. Czasem ograniczone zaufanie i odrobina wyobraźni wystarczy, by uniknąć wejścia na drogę nieobliczalności. Jest napięcie i zaskoczenie. Są emocje i realizm fabuły. Każdy z bohaterów ma mocny rys psychologiczny, dzięki czemu można wczuć się w ich przeżycia. Książka godna uwagi.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-280-6026-5
Premiera: 24 kwietnia 2019

Podziękowania dla W.A.B.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Ciekawie się zapowiada. Dzięki za recenzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *