Ewa Bauer „Kurhanek Maryli” Szara Godzina

kurhanek maryli

Posklejać rozdarte serce.

 

Poruszająca opowieść o poszukiwaniu siebie i odrobiny szczęścia. Serce rozrywa się na drobne kawałki podczas tej lektury. Czy uda się je posklejać?

 

Marta już od wczesnego dzieciństwa nie miała łatwego życia. Wcześnie osierocona przez rodziców, którzy zginęli w wypadku, nosi jakieś tajemnicze piętno braku doświadczania szczęścia. Ufna i naiwna, wpada w szpony człowieka wykorzystującego te cechy, a potem doświadcza pozornej miłości i poczucia bezpieczeństwa w małżeństwie. Szybko okazuje się, że decydowanie o własnym życiu to fikcja, a kochający mąż staje się oprawcą i szydercą. Tylko miłość macierzyńska jest prawdziwa. I tęsknota za porzuconą kiedyś babcią, która wychowała Martę. Kobiecie brakuje odwagi, żeby postawić na swoim i wyjść naprzeciw wolności i pragnieniom. Co musi się wydarzyć, aby wreszcie zrozumiała, że życie jest tylko jedno?

 

Dawno nie spotkałam w książce tak wielkiego ładunku emocji. Każda strona to ogrom przeżyć. Trudno pozbierać się po przeczytaniu przedstawionej w niej historii. Autorka ma talent do wciągania czytelnika  w opowieść. Robi to tak perfekcyjnie, że na długo pozostaje w pamięci. Przekonajcie się, jak trudną drogę do odnalezienia prawdy o sobie musiała przejść bohaterka i na własnej emocjonalności poczujcie ciężar tych przeżyć. Poruszająca, godna uwagi książka. Polecam.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-662-0120-0
Premiera: 20 marca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Dawno temu czytałam pierwsze wydanie. Popieram całkowicie recenzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *