Xavier de Montepin „Kwiaciarka” Tom 1. Wydawnictwo Dragon

kwiaciarka-tom-1

Szantaż i zbrodnia.

 

Intryga, zbrodnia, niesłuszne wyroki, kłamstwo, milczenie, miłość i pieniądze. A wszystko w klimacie dziewiętnastowiecznej Francji, krynolin i arystokracji. Chcecie poczuć ten niezwykły smaczek historii utkanej przemyślanym słownictwem, klarowną narracją i plastycznie zarysowanym tłem społeczno-obyczajowym? Proszę bardzo! Oto „Kwiaciarka”.

 

Hrabina Marcela de Lagarde pławi się w luksusie i pieniądzach. Przynajmniej tyle dał jej mąż Jerzy, którego nigdy nie kochała. Całe swe uczucie przelała na Filipa de Kervena, miejscowego śledczego. Wszystko zapewne toczyłoby się utartym torem, gdyby Jerzemu nie przyszedł do głowy pomysł z szantażowaniem żony o jej przeszłość. Hrabina szybko uknuła intrygę, jeszcze szybciej wcieliła ją w życie wraz z kochankiem, a zupełnie błyskawicznie udało się wrobić w tę zbrodnię niewinnych ludzi. Czy faktycznie uda się uniknąć konsekwencji makabrycznego występku? A może los rozda karty po swojemu?

 

Z przyjemnością czyta się książki utrzymane w tak dystyngowanym klimacie. Wejście w świat bohaterów jest świetną odskocznią od współczesnego zgiełku, a wnioski z lektury doskonale w ten zgiełk się wpisują. Zostały tu poruszone uniwersalne prawdy o sprawiedliwości i jej braku, o pomyłce i intrydze, a także o niezmiennej sile miłości, która potrafi także zaślepić. Do tego cechy charakteru bohaterów, które są przyczynkiem zła i ta nieznośna łatwość ludzi do popadania w cynizm i całkowity brak hamulców. Co wydarzy się w tomie drugim?

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-7887-892-6
Premiera: 13 marca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Dragon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *