Xavier de Montepin „Kwiaciarka” Tom 2. Wydawnictwo Dragon

kwiaciarka-tom-2

Zajrzeć prawdzie w oczy.

 

Wszystko dla prawdy! Wszystko dla honoru! Te szumne hasła są niczym dla hrabiny Marceli de Lagarde. Przepełniona pychą, dumą, chęcią błyszczenia w świecie, zepsuta do szpiku kości, już nie potrafi kochać, tak po prostu, dla siebie. Zły stan interesów jej zmarłego męża sprawił jej spory zawód, gdyż spodziewała się wielkiego bogactwa. Niełatwo pogodzić się z takim ciosem. W dodatku, los szykuje jej jeszcze kilka niespodzianek.

 

Skazanie niewinnych ludzi na gilotynę nie zrobiło na hrabinie wrażenia. Może fakt, że jej perfidna zbrodnia jednak miała świadków, stanie się dla niej powodem do zmiany myślenia. Wprawdzie życie toczy się dalej i wielu już zapomniało o dziwnej śmierci hrabiego Jerzego, ale sprawiedliwość, choć nie rychliwa, czeka na właściwe osoby. Jakimi zrządzeniami losu i seria przypadków uda się wreszcie zajrzeć prawdzie w oczy? Tymczasem, gdzieś na paryskich uliczkach, młodziutka kwiaciarka sprzedaje kwiaty. Zakochuje się w niej Roger, siostrzeniec sędziego śledczego Filipa de Kervena. Kim jest tajemnicza i skromna Gabriela? Czy ta miłość spotka się z przychylnością rodziny?

 

Wiele tajemnic ujrzy światło dzienne, a to, co nieodkryte przestanie być zagadką. Wszystko dla prawdy! Wszystko dla honoru! Klimat tej powieści zachwyca, a sugestywny język autora wciąga w świat bohaterów, tak różnych i tak mało idealnych. Miłośnicy gatunku, czyli prozy romantycznej z wątkiem kryminalnym w tle, będą usatysfakcjonowani.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 576
ISBN: 978-83-7887-893-3
Premiera: 13 marca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Dragon.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Mam już oba tomy. Do czytania. Dzięki za recenzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *