Anna Karpińska „Bezpieczny port” Prószyński i S-ka

bezpieczny.port

Rysa w uczuciach.

 

Pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji powieść o poszukiwaniu bezpiecznego portu, gdzie miłość, zaufanie i optymizm goszczą już na dobre.

 

Wanda prowadzi kawiarnię wraz z Wiktorem, który jest jej coraz bardziej bliski. Ufała mu bezgranicznie, ale fakt, że nie upilnował jej wnuczki Poli, gdy została pod jego opieką, pozostawił trwałą rysę w jej uczuciach. Na szczęście porwanie Poli zakończyło się szczęśliwie. Przyszedł czas na zmiany? Przecież nie można ufać komuś, kto to zaufanie nadwyrężył. A może spojrzeć na całą sprawę bardziej racjonalnie? Sytuację Wandy komplikuje to, że nadal nie może skupić się na własnym życiu, bo jej córka Kasia ma spore problemy, a przyjaciółka tez potrzebuje wsparcia. Przywiązanie do wnuczki jest coraz większe i trudno już wyobrazić sobie życie z dala od niej. Czy to oznacza, że Wanda już na dobre będzie żyła życiem innych? Nieoczekiwane zwroty akcji tak pokierują losem bohaterów, że trzeba będzie im nieco zweryfikować dotychczasowy sposób myślenia.

 

Trudne momenty w życiu przeżywa się zupełni inaczej, gdy tuż obok jest osoba, na którą można liczyć. Bohaterka tej powieści, trochę na własne życzenie, z takiej opcji rezygnuje. Na szczęście ogrom uczuć i emocji poprowadzą jej myślenie na właściwe tory i dzięki temu stawienie czoła przeciwnościom nie będzie już karkołomnym zadaniem. Dzięki tej książce można wiele zrozumieć i podjąć próbę rzetelnego przyjrzenia się własnemu życiu, które często jest niedoceniane i traktowane z dużą dozą przesadnych wymagań od losu. Tymczasem, warto docenić prostotę codzienności i własny bezpieczny port.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 456
ISBN: 978-83-8169-062-1
Premiera: 16 kwietnia 2019

Podziękowania dla Prószyński i S-ka.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Na razie mam pierwszy tom. Drugi w planach zakupu. Bardzo lubię powieści tej autorki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *