Sophie Collins „Co wie twój pies?” Wydawnictwo Alma-Press

co-wie-twoj-pies

Psia percepcja.

 

Pies. Wierny przyjaciel człowieka. Niby go znamy, ale co o nim wiemy? Wejdźcie do świata psiej percepcji, aby dostrzec to, co dla nich najbardziej charakterystyczne.

 

Świat widziany oczami psa jest inny od tego, który widzimy my. On odkrywa go zmysłami. Węch, wzrok, znaczne wyczulenie na ruch i kontrast oraz specyficzne fobie. Wszystko ma ogromne znaczenie, a odkrycie ich fenomenu to klucz do poznania psiej natury. Łatwiej zrozumieć zachowanie psa, gdy wie się o nim więcej. Bo pies to specyficzny organizm, którym rządzą zmysły.

 

Z tej książki dowiecie się o zdolnościach ponadzmysłowych psa. Jak to się dzieje, że pies z dużym wyprzedzeniem wie, że jego właściciel wraca do domu? Skąd u zwierzęcia niezwykła zdolność empatii wobec swego pana? Warto pochylić się nad tym tematem.

 

Psy żyją obok człowieka już od wieków. Uznawane są za najlepszych zwierzęcych przyjaciół, a to doskonały powód, aby poznać sposób ich rozumienia świata. Warto sięgnąć po tę książkę, aby przekonać się skąd wiemy to, co wiemy i poznać kilka nowych, pomysłowych sposobów na nawiązanie lepszego kontaktu ze swoim pupilem. A już prawdziwą gratką dla miłośników psów są praktyczne testy, które pozwolą ocenić ich inteligencję i pobudzić ją do rozwoju. I wszystko w jednej książce! Zajrzyjcie koniecznie.

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-7020-736-6
Premiera: 18 stycznia 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Alma-Press.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Kocham psiaki. I książki o nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *