Joanna Krzyżanek „Słowniczek ortograficzny Cecylki Knedelek z opowiastkami” Jedność

slowniczek-ortograficzny-cecylki-knedelek

Ortograficzna podróż przez alfabet.

 

Jakże pięknie jest w tym ortograficznym słowniczku. Słów tu jest bez liku, a każda litera alfabetu to tematyczna opowiastka z nią związana. Cecylka ponownie zachwyca!

 

Ortografia może przysparzać problemów, więc po co brnąć w nie dalej, skoro można poruszyć ortograficzną wyobraźnię z tą książką. Dzieje się tu dużo, oj dzieje! Poczynając od historii o autobusie i autostopowiczu, aż do zabawek o zmroku. Każda historia najeżona jest słowami, w których można zrobić niejednego byka. Warto wziąć byka za rogi, zanim popełnimy go w wyrazie. A jeśli nadal będą trudności, trzeba zajrzeć do obrazkowej wersji trudnych wyrazów. Żeby tego było mało, na końcu książki znajdziecie prawdziwą ortograficzną gratkę, czyli dodatek dla Gąski Walerki, a nim podstawowe zasady prawidłowej pisowni.

 

Tę książkę można czytać pasjami, godzinami, albo na wyrywki, w razie potrzeby. Za każdym razem będzie interesująco, edukacyjnie i z humorem. Ta ortograficzna podróż przez alfabet zostaje w pamięci na długo. I o to chodzi!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 272
ISBN: 978-83-8144-147-6
Premiera: 24 kwietnia 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Ciekawa pozycja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *