Krzysztof Bochus „Lista Lucyfera” Skarpa Warszawska

lista-lucyfera

Spirala zła.

 

Jak stworzyć doskonały kryminał? Przepis zna Krzysztof Bochus, który zaskakuje czytelnika na każdej stronie. I wiecie co jest w tej książce najbardziej wytrawne? A to, że nie sposób wpaść na trop rozwiązania zagadki tajemniczego Lucyfera, bo każde przypuszczenie okazuje się mylne.

 

Seria okrutnych, niewytłumaczalnych zabójstw poruszyła cały Gdańsk. Osobowość psychopaty jest na tyle skomplikowana, że trudno wpaść na właściwe przesłanki jego strasznych czynów. Może to nienawiść do świata, dobra i pięknych uczuć? A może gniew tłumiony przez lata? Fascynacja dziełami artysty, który był ze śmiercią za pan brat?   A może forma zemsty? Morderca terroryzujący Gdańsk i okolice, nazywany Lucyferem, wybrał Adama Berga do przekazywania śmiercionośnych komunikatów. Dziennikarz wnikliwie analizuje działania sprawcy morderstw i rozkłada na czynniki pierwsze każde słowo, które wypływa z jego ust. Stara się zatrzymać falę zbrodni i sprowokować Lucyfera do zwierzeń, aby jego lista była jak najkrótsza. Nie daje się zastraszyć, ale psychopata czyta w Bergu jak w otwartej księdze i doskonale wyczuwa każdy jego ruch. Czy Berg również znajdzie się na liście Lucyfera? Jak zatrzymać spiralę zła?

 

Fabuła skrojona na miarę mistrza, wyśmienite tempo akcji, doskonale poprowadzona narracja i zakończenie, jak wisienka na torcie. Absolutnie fenomenalny kryminał, który wdziera się w czytelniczą świadomość i trwa w niej długo po lekturze. Sięgnijcie po tę kryminalną delicję i poznajcie źródło zła.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 464
ISBN: 978-83-6619-504-2
Premiera: 3 kwietnia 2019

Podziękowania dla Skarpy Warszawskiej.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Jakoś nie ciągnie mnie do „Listy…”. Wolę inne powieści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *