Aleksandra Katarzyna Maludy „Wisznia ze słowiańskiej głuszy” Szara Godzina

wisznia-ze-slowianskiej-gluszy

Między dębem a lipą.

 

Gdzieś między dębem a lipą działy się rzeczy ważne i wielkie. Niewielu o nich wie, bo nie wszystkie opowieści sprzed tysiąca lat zostały przekazane kolejnym pokoleniom. Co jest prawda historyczną, a co tylko baśnią i legendą? Przenieście się do niezwykłego klimatu słowiańskiej głuszy i poczujcie oddech groźnych bogów na plecach.

 

W słowiańskim grodzie Szeligów nad Dnieprem żyła piękna dziewczyna o imieniu Wisznia. Jej niezwykła uroda to zapewne dar po matce, bogini Mokoszy. W Wiszni zakochał się Rua, wódz Hunów. Wkrótce oba plemiona trafiają do awarskiej niewoli. Trzeba walczyć z bezwzględnością i nienawiścią, bo tam, gdzie pojawia się walka, jest też zło i wyzucie z godności. Czy miłość zwycięży nad podłością? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na bohaterów w czasie długiej tułaczki po terenach Rusi, Bizancjum i ziemiach, które potem stały się własnością Polan?

 

Gawędziarski styl, klimatyczny język, wiele historycznych ciekawostek, legend i baśniowych elementów znajdziecie w tej niecodziennej powieści. Przywołanie dawnych ludowych obrzędów i wierzeń dodają jej smaczku. Są też uniwersalne wartości i uczucia. Poszukiwanie własnego miejsca na ziemi to czas starć kultur, języków i tradycji. Gdzieś między tym wszystkim jest miłość, wciąż tak samo silna i potężna. Bo czy ludzkie porywy serca mogły się zmienić na przestrzeni stuleci?

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-66201-24-8
Premiera: 17 maja 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Super recenzja. Dzięki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *