Helen Hoang „Więcej niż pocałunek” Muza

wiecej-niz-pocalunek

Algorytm miłości.

 

Czy istnieje algorytm miłości? Czy uczucie można poddać rozkładowi na czynniki pierwsze i naprawić to, co najbardziej kulawe? Ta powieść łamie schematy i pokazuje, że inność też można oswoić.

 

Stella jest piękną dziewczyną. Osiąga zawodowe sukcesy i pnie się po szczeblach kariery. W życiu osobistym idzie jej znacznie gorzej. Boi się bliskości, nie rozumie, jak można czerpać przyjemność z kontaktów fizycznych. Stella jest inna, bo cierpi na zespół Aspergera. Trudności w nawiązywaniu relacji społecznych to również unikanie kontaktów z mężczyznami. Czy można się tego nauczyć? Jeśli ma się takiego nauczyciela jak Michael, z pewnością łatwo stworzyć algorytm miłości.

 

Ta powieść odsłania trudną stronę życia osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Unikanie bliskości, gdy podświadomie jednak się jej pragnie, może być przyczyną wielu problemów w układaniu życia osobistego. Trzeba wielkiej wyrozumiałości, wczucia się w emocje drugiej osoby, cierpliwości i treningu, by wyzwolić prawdziwe piękno uczuć i chęć bycia z drugim człowiekiem. To, że ma się zaburzenia ze spektrum autyzmu, nie oznacza przecież, że na zawsze ma się pozostać samotną wyspą. Bo samotność boli najbardziej.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-287-1204-1
Premiera: 5 czerwca 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Chciałabym przeczytać. Ciekawa powieść.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *