Daniel Mason „Zimowy żołnierz” Rebis

zimowy-zolnierz

W objęciach wojny.

 

Przenieście się do Lemnowic, gdzie w szpitalu polowym Trzeciej Armii ludzie walczyli o życie, a walki ofensywne mające na celu wyzwolenie Galicji od Rosjan zbliżały się niczym strumyki wody w porze roztopów. Usłyszcie dźwięk artylerii i okrzyki wojsk husarskich. Poczujcie niepokój pierwszej wojny światowej. Przypatrzcie się pracy lekarzy, których dzieliła narodowość, a łączyła pasja ratowania życia. Uwierzcie w miłość, wiarę i nadzieję.

 

Autor niezwykle pięknie opisuje ten klimat. Przedstawia historię Lucjusza, który szczególnie umiłował naukę. Po ukończeniu medycyny został oddelegowany do szpitala polowego u sióstr od Świętej Katarzyny. Tam poznał Margeritę i jego świat błysnął kolorami tęczy. Pojawił się też zimowy żołnierz, który wszystko zmienił. Gdzie jest granica ludzkiej wytrzymałości? Co jest ważniejsze? Miłość czy obietnica? Jak odzyskać utracone uczucie?

 

Jakże piękna jest ta powieść! Przeniesienie się do realiów odległej przeszłości jest na tyle plastyczne, że trudno odnaleźć się w obecnych czasach. Emocje bohaterów zostały oddane w tak genialny sposób, ze są niemal jak nasze własne. Droga poszukiwania celu jest na tyle wyboista, że czeka się na szczęśliwy finał. Czy nastąpi? Przekonajcie się sami. Ta książka ma moc.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 384
ISBN: 978-83-806-2473-3
Premiera: 2 kwietnia 2019

Podziękowania dla DW Rebis.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *