Nadia Szagdaj „Bella Donna” Dragon

bella-donna

Arkana sztuki.

 

Dynamiczny retro kryminał z charyzmatyczną i pewną siebie bohaterką oraz zabójstwem tak nietypowym, że aż mrożącym krew w żyłach. Tu arkana sztuki budzą niepokój, ale mają swe podłoże. Złość, frustracja czy zimna zemsta? Zajrzyjcie do niezwykłej książki.

 

Akcja toczy się w 1914 roku. Na wernisaż znanego malarza Adolfa Ludemanna w Breslau przychodzi Heinrich Krencke, ojciec Klary Schluz. Nieobecność mistrza wzbudza zdziwienie, a samo rozłożenie najnowszego płótna jest dla widzów strasznym przeżyciem. Najpierw rozchodzi się charakterystyczny zapach zwłok, a potem oczom zebranych ukazuje się makabryczny widok – pomalowane krwią płótno, do którego przyczepiono fragmenty ludzkiego ciała.

 

Tymczasem Klara Schulz przebywa w nadmorskim miasteczku Leba. Tu szuka pogodzenia ze śmiercią męża. Podczas jednego ze spacerów po plaży odnajduje okaleczone zwłoki ludzkie. Szybko okazuje się, że ofiarą jest Adolf Ludemann. Czas wrócić do pracy. Klara rozpoczyna śledztwo, które wiedzie ją przez nieznane arkana sztuki. Pojawia się też uczucie do znacznie młodszego od niej Jonasa, co nie ułatwia jej pracy.

 

To moje pierwsze spotkanie z Klarą Schulz i muszę przyznać, że to bohaterka z krwi i kości. Ogromna charyzma, bystry umysł, niebywała odwaga i pewność siebie prowadzą ją na właściwe ścieżki, co udowadnia, ze nawet w tak trudnych dla kobiet czasach można było realizować swoje pasje. Czuje się wiarygodność tej historii, bo w książce znalazły się autentyczne fotografie Łeby sprzed lat. Styl autorki potwierdza jej wysoką literacką klasę. Aż chce się czytać!

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 320
ISBN: 978-83-788-7905-3
Premiera: 5 czerwca 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Dragon.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Nie znam autorki, nie przepadam za kryminałami, ale recenzja zachęca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *