Donal Ryan „Dwadzieścia jeden uderzeń serca” Wydawnictwo Relacja

Dwadziescia-jeden-uderzen-serca

Karmieni złudzeniami.

 

Dwadzieścia jeden głosów o pogubieniu, życiowych porażkach i złudzeniach. Wszystkie składają się na obraz małej społeczności, która uległa dezintegracji na skutek kryzysu ekonomicznego.

 

W prowincjonalnym irlandzkim miasteczku świat kręci się wokół firmy budowlanej, która daje zatrudnienie i poczucie stabilizacji zdecydowanej części mieszkańców. Kiedy firma upada, stają się bezrobotni i pogrążeni w chaosie, bo niełatwo znaleźć stabilizację tam, gdzie nie ma na nią szans. Kiedyś było złudzenie wspólnoty, teraz jest pustka, egocentryzm i niemoc. Dezintegracja wdziera się do każdego domu, do umysłów i podświadomości. Zewnętrzny nieład uwalnia różne instynkty, a każdy z nich zastanawia, przeraża, emocjonalnie obezwładnia.

 

Dwadzieścia jeden historii, które odsłaniają psychikę, dawne lęki, obecne frustracje, obawę przed brakiem przyszłości. To głosy ludzi, którzy żyją współcześnie, są podobni do nas, ale poszli o krok dalej, bo ich świat się rozpadł wraz z ekonomicznym krachem. Jak odnaleźć siebie, gdy budzą się najgorsze instynkty?

 

Ta książka zastanawia i zostaje w głowie. Trzeba ją głęboko przemyśleć, przetrawić, rozkminić. Niełatwa lektura, choć pisana dość prostym językiem. Można ją potraktować jak krzyk rozpaczy w obliczu upadku złudzenia wspólnoty i stabilizacji. Bo tak naprawdę lubimy karmić się złudzeniami. Tak jest bezpieczniej, nieprawdaż?

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 168
ISBN: 978-83-6611-797-6
Premiera: 19 czerwca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Relacja.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Dzięki za recenzję. To prawda, lubimy karmić się złudzeniami…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *