Katarzyna Grabowska „Inne niebo” Videograf

inne-niebo

Blask przyszłości.

 

Współczesność to pogoń za pieniądzem i sukcesem. Światem buriańskim rządzą reguły, zakazy i nakazy. W nim najważniejszy jest honor. Jak się tam odnaleźć będąc wyrwanym wprost ze współczesności?

 

Życie Julii jest w ciągłym niebezpieczeństwie. Już nie chronią jej drzewa w Lesie Potępionych. Trafia do prawdziwej niewoli. Julia nie może się oswoić z myślą, że jest w samym środku rycerskich walk. Ona, zwykła dziewczyna ze współczesności, stała się Julią, żoną Ewena, władczynią Cedowii, czarodziejką, mistyczką. Została uwikłana w wydarzenia sprzed wieków. To wszystko było bajkowe, owszem, ale też wiązało się z wyobcowaniem, poczuciem leku i straty. A strat było coraz więcej i trzeba z tym jakoś żyć. W dodatku nie wiadomo czy powrót do starego świata, który wcale nie był taki zły, w ogóle będzie możliwy. Samotność boli najbardziej. Julia wie, że przyjdzie jej stanąć do najważniejszej walki. Czy każdemu można zaufać? Czy komuś bliskiemu można wierzyć bezgranicznie?

 

Wiele pytań pojawia się w tej książce. Bohaterka musi przewartościować to, co w życiu ją spotkało. Już wie, że przyszłości nie da się budować na kłamstwie. Czy właśnie po to odbyła tak daleką podróż?

 

Ostatni tom historii o niezwykłym przeniesieniu w czasie to świetne podsumowanie całości. Ciągłe niebezpieczeństwo, los naznaczony samotnością, dążenie do odkrycia największego sekretu Burii oraz przyjrzenie się temu, co w życiu najistotniejsze zdominowały finał historii. Autorka z przenikliwą gracją wciąga w wir wydarzeń i plastycznie przenosi do świata sprzed wieków. Jest elektryzująco, emocjonalnie i bardzo wciągająco. Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 568
ISBN: 978-83-7835-692-9
Premiera: 16 kwietnia 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Videograf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *