Marie Semple „Gdzie jesteś, Bernadette?” W.A.B

gdzie-jestes-bernadette

Ucieczka od lęków.

 

Wciągająca, zabawna i wzruszająca opowieść o niedoskonałościach, ucieczce od własnych lęków i wierze w drugiego człowieka. Pełna emocjonalnych napięć, nieco klaustrofobiczna i odsłaniająca wady współczesnego społeczeństwa zatracającego się w luksusie i pozornym byciu „kimś”.

 

Piętnastoletnia Bee niebawem skończy elitarną szkołę Galer Street. Jej świadectwo będzie doskonałe, więc upomina się o obiecane spełnienie marzenia. Rodzice nie przewidują, że będzie to ekstremalna wycieczka na Antarktydę. Dane słowo jest jest droższe pieniędzy, ale też pełne wewnętrznych lęków, które wzbudza ta wyprawa. Bernadette i Elgie muszą się zgodzić. Plan wyprawy jest skrupulatnie ułożony. Nikt nie przewidział jednego, że Bernadette zniknie z pokładu. Co się wydarzyło? Bee nie odpuszcza w poszukiwaniach matki. Do czego doprowadzą ją uzyskane informacje z e-maili, korespondencji prywatnej i innych dokumentów matki? Jak wiele można zrobić będąc powodowanym lękiem?

 

Będziecie zaskoczeni przewrotnością zdarzeń w tej książce. Imponująca fabularnie, oryginalna narracyjnie, z plejadą wyrazistych postaci. Jest doskonale, choć mówi o niedoskonałościach. W tej historii można dostrzec coś więcej niż opowieść o jednostkach. To głównie pean o współczesnym społeczeństwie zapatrzonym w siebie, w sukces i owładniętym żądzą bycia na szczycie. Przeczytajcie koniecznie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-2806-903-9
Premiera: 31 lipca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa W.A.B.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Dzięki za polecenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *