Iris Gottlieb „Cały świat jest cudem” Nasza Księgarnia

caly_swiat_jest_cudem

Świat w pigułce.

 

Niezwykłość tej książki trudno opisać słowami. To świat w pigułce. Napisana lekkim językiem, ale w oparciu o naukowe teorie. Z przymrużeniem oka i ciekawymi metaforami, ale cały czas prawdziwie i edukacyjnie. To warto przeczytać. I przemyśleć.

 

Świat jest cudem, choć na co dzień o tym zapominamy, albo nie zdajemy sobie sprawy, jak wielkie rzeczy dzieją się w mikroświecie. Bo kosmos, wiadomo, jest wielki i nieodgadniony. O naszej planecie niby wiemy dużo, ale zapytani o konkretne zjawiska, nie zawsze umiemy znaleźć właściwą odpowiedź.

 

Autorka odkrywa przed czytelnikami wiele tajemnic o otaczającym świecie i wyjaśnia procesy, które w nim zachodzą. Podział na tematyczne rozdziały sprawia, że cała zawarta tu wiedza jest uporządkowana i czytelna. Ciekawe porównania i obserwacje dodają książce wyjątkowości. Bo gdzie indziej dowiecie się, że naleśnik może smakować jak liczba 12, albo zobaczyć krajobraz różnych dźwięków? Czy wiecie, że patrząc w dal, oglądamy się wstecz? Całą wiedzę ubarwiają tu realistyczne ilustracje.

 

Takie książki mają moc, bo czyta się je z dużym zaangażowaniem. To nie tylko ważne ciekawostki, ale prawdziwa wiedza, która przyda się nie tylko na lekcjach w szkole, ale też w codziennym życiu. I o to chodzi! Przeczytajcie koniecznie!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-10-13332-8
Premiera: 17 lipca 2019

Serdecznie dziękuję Naszej Księgarni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *