Agnieszka Pyzel „Okruchy lustra” Muza

okruchy-lustra

Lęk przed miłością.

 

Można kochać tak bardzo, że odczuwa się lęk przed miłością. Historia bohaterki pokazuje, że jest to możliwe. Bo ta miłość jest silniejsza nić śmierć.

 

Akcja toczy się na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat minionego wieku. Michalina kończy warszawską szkołę teatralną. W przedstawieniu dyplomowym wypada słabo. Dostaje angaż w prowincjonalnym teatrze, z dala od stolicy. Często wraca do Warszawy, aby spędzić czas z ukochanym. Allan Wysocki, obiecujący pisarz, skradł jej serce pod koniec studiów. Ten związek nie rokuje, bo Allan jest kobieciarzem dalekim od stałego związku. Michalina gra na dwa fronty. Jeden to wymarzony Allan, a drugi – dający poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji Maciej. Z kim Michalina tak naprawdę ułoży sobie życie? I czy w ogóle będzie to możliwe?

 

Ta książka przedstawia historie miłości silniejszej niż lojalność i zaufanie w związku, wykraczającej poza ogólnie przyjęte ramy. Tolerancja wobec postawy Michaliny jest tak duża, że aż niewiarygodna. Opisane są tu różne typy miłości, nie tylko ta wyidealizowana, ale też bezgraniczna, która wiele wybacza. Choć dużo tu wszelakich uczuć, tak mało szczęścia. Ku refleksji.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 480
ISBN: 978-83-287-1197-6
Premiera: 12 czerwca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Planowałam ja kupić. Potem czytałam jakiś negatywne recenzje i trochę mnie to powstrzymało. Ale pamiętam o niej nadal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *