Domenico Laurenza „Maszyny Leonarda” Jedność

maszyny-leonarda

Mechanizm twórczej wyobraźni.

 

Setki projektów, które pozostały tylko na papierze. Niezwykły umysł i inteligencja. Precyzja i nowatorskie podejście do rzeczywistości. Człowiek renesansu. Leonardo da Vinci.

 

Fenomen tego konstruktora, inżyniera, lekarza i artysty polegał na niezwykłe inteligencji i pomysłowości. Leonardo da Vinci potrafił precyzyjnie rozrysować to, co podsuwała mu wyobraźnia. Wyprzedzał swoją epokę o setki lat. Jego wynalazki zadziwiały współczesnych, a te, które pozostały tylko na papierze, nadal fascynują. Z jego projektów można się wiele nauczyć i dostrzec niezwykłość tego konstruktora. Lekkość i precyzja rysunków pokazują, że skonstruowanie poszczególnych maszyn jest możliwe również dziś. To innowacyjne projekty techniczne, które pomagają zrozumieć genialność i wszechstronność wyobraźni twórczej Leonarda.

 

Jedno jest pewne, Leonardo chciał usprawnić codzienną pracę ludzi i dać im takie narzędzia, które pozwolą żyć wygodniej. Projekty to jedno, a wykonanie ich w realu to drugie. Właśnie to drugie przysparzało znacznie więcej trudności. A teraz, grafika cyfrowa pozwoliła na rewolucyjne zaprezentowanie maszyn zaprojektowanych wieki temu.

 

Ta książka jest fenomenalna, bo trójwymiarowo pokazuje, jak wyglądałyby maszyny, które zaprojektował Leonardo da Vinci. Można przenieść się do inspirującego świata techniki i docenić wagę niezwykłego talentu człowieka skrywającego wiele sekretów.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 240
ISBN: 978-83-7971-908-2
Premiera: 24 kwietnia 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *