Anna Fiałkowska-Niewiadomska „Siostrzane dusze. Niewierna” Replika

sostzrane dusze_niewierna

Historia pewnych niewierności.

 

Książka o poszukiwaniu fascynacji i akceptacji w drugim człowieku. Może z rutyny, a może z ciekawości, niby szczęśliwi małżonkowie sięgają po zakazany owoc. W oczach drugiej osoby wygląda się przecież lepiej.

 

To przede wszystkim historia pewnych niewierności, które rodzą się w sumie z niejasnych przyczyn. Zapewne ciekawość i chęć bycia akceptowanym i pożądanym powoduje tego typu zachowania. A może to miłość, która rodzi się zupełnie nieproszona?

 

Amelia jest początkującą, ale wziętą pisarką. Na jednym ze spotkań autorskich poznaje Piotra, aktora, który ma swoje pięć minut. Od pierwszego spojrzenia coś między nimi iskrzy. Oboje są w związkach małżeńskich, ale trudno opanować ogniste żądze. Do czego zaprowadzi ich ogień namiętności?

 

To jedna z tych książek, które czyta się lekko, bez poczucia ciężkości podjętego tematu. Dwuosobowa narracja pozwala wejrzeć w psychikę damską i męską. Wszystko toczy się raczej utartym, schematycznym torem, ale jest w tej historii drugie dno, które trzeba odkryć. Kto wie, może to jedynie początek intrygi i w kolejnych częściach powieść nabierze rumieńców, które dadzą czytelniczą satysfakcję? Sądzę, że warto na nie poczekać.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 336
ISBN: 978-83-66217-50-8
Premiera: 23 lipca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Lubię takie książki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *