Karolina Waclawiak „Najeźdźcy” Wydawnictwo Relacja

najezdzcy

Patronat medialny

 

Mieć czy być?

 

Co jest w życiu tak naprawdę ważne? Ta powieść odsłania prawdę o współczesnych ludziach, dla których mieć oznacza żyć, choć zapominają o byciu w zgodzie z samym sobą. Wyalienowani, zagubieni, obcy i samotni w tłumie. Smutne, ale jakże prawdziwe. Przeczytajcie zanim wpadniecie w pułapkę wielkiej chęci posiadania.

 

Rzecz ma miejsce w środowisku próżnych bogaczy, którzy mają już wszystko i nie bardzo wiedzą jak zagospodarować to wielkie posiadanie. Zepsucie do szpiku kości, łatwe wychodzenie z obiegu, błędne koło bycia kimś w środowisku i wewnętrzna tęsknota za odrobiną normalności to determinanty życia bohaterów.

 

Cheryl mieszka w Little Neck Cove. Jest drugą żoną swego męża. Ma wszystko i stara się żyć jak wszyscy. Długo pozostaje na uboczu społeczności. Ciągle jest zbyt nowa i inna. To wywołuje w niej kompleksy, więc szuka drogi do akceptacji.

 

Teddy jest pasierbem Cheryl. Właśnie został wyrzucony ze studiów. Nie spełnił marzeń ojca, ale wie, że ten przyjmie go pod swój dach. Wkręcony w narkotyczny świat nie martwi się o przyszłość. Jeszcze nie rozumie, że on też nie pasuje do lokalnej społeczności.

 

Tymczasem mieszkańcy miasteczka organizują się przeciw obcym na ich terenie. Budują biały płot, który ma odgradzać ich od toksyczności nie swoich. Co się stanie, gdy za ten płot zechcą wyjść niektórzy mieszkańcy?

 

Znak czasów. Zagubienie w przemożnej chęci posiadania i własnej bufonadzie. Zamknięcie na ludzi, brak empatii, przewartościowanie moralne.niepokojąca i dająca do myślenia książka z przekazem, który wcale nie jest z rzeczywistości science-fiction. Powieść godna uwagi.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 256
ISBN: 978-83-66329-44-7
Premiera: 11 września 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Relacja.

2 komentarzy

  1. Jolanta Murawska pisze:

    Warto przeczytać, aktualna na te czasy, gdzie każdy myśli tylko o tym by mieć, więcej, więcej, więcej. Zatracili si w chęci posiadania i mania

  2. Grazyna st. pisze:

    Ciekawa recenzja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *