Kamila Stokowska „Emilka i gwiazdka z nieba” Wydawnictwo Lemoniada

emilka-i-gwiazdka-z-nieba

Częściej patrzeć w niebo.

 

Wieczorne niebo jest pełne tajemnic, które warto odkrywać. Kosmos jest fascynujący, a jeśli dodamy do tego niezwykłą dziecięcą wyobraźnię, otrzymamy wyjątkową mieszankę. Warto przyglądać się światu, zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Zacznijcie z tą książką!

 

Sądzicie, że wszystkie gwiazdy są takie same? Ależ skąd! Każda z nich to inna struktura i jakaś tajemnica. W dodatku może się okazać, że niektóre z widocznych gwiazd to planety.

 

Mała Emilka wypatrzyła jasną gwiazdę na wieczornym niebie. Mama powiedziała jej, że to nie gwiazda, a planeta, która nazywa się Wenus. To początek fascynującej obserwacji wieczornego nieba, które kryje wiele różnych tajemnic. Niektóre można dostrzec gołym okiem, inne tylko przy użyciu teleskopu. Ważne, by zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Wtedy można dowiedzieć się zdecydowanie więcej.

 

Ta książka inspiruje do zainteresowania się kosmosem. Wspólne odkrywanie jego tajemnic to fascynująca przygoda. Konstrukcja tej książki zachęca do zgłębienia pasji. Dzieci mogą użyć wyobraźni, by samodzielnie stworzyć własne konstelacje gwiazd na papierze. Bądźcie pewni, że  po lekturze tej książki Wasze dzieci będą zdecydowanie częściej i uważniej patrzeć w niebo.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-6589-767-1
Premiera: 10 kwietnia 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Lemoniada.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *