Kasia Bulicz-Kasprzak „Muszę wiedzieć” Prószyński i S-ka

Musze.wiedziec

Utkane z pozorów.

 

Poruszająca i głęboka opowieść o poszukiwaniu siebie, tkwieniu w półprawdach i nieustającej niepewności. Emocjonalna, zagmatwana i pełna znaków zapytania. Czy prawda faktycznie wyzwala?

 

Historia dwóch kobiet, które łączy ta trzecia, nieobecna, ulotna, nieprzenikniona. Poznanie prawdy o niej zbliża, ale i oddala od określenia własnej tożsamości. Odziera z pozorów, choć pozornie daje ukojenie. Tak wiele tu kłamstw, niedopowiedzeń i sekretów, że trudno odnaleźć tę prawdę, która ponoć wyzwala.

 

Halina żyje samotnie i codziennie próbuje rozliczyć się z przeszłością. Niby wszystko jest jasne, ale wciąż brak pewności, czy to pełna prawda. Jej mąż Edmund umarł pięć lat temu, a córka Dominika zginęła w wypadku samochodowym. Syn stał się zupełnie nieobecny, nawet niedawno przygarnięty kot postanowił ją opuścić. Kiedy do drzwi jej domu puka podająca się za jej wnuczkę Patrycja, świat wywraca się do góry nogami. Jak to możliwe, że kiedyś mogło zdarzyć się tak wiele, a ona o niczym nie wiedziała? Przecież musiała wiedzieć, w końcu była opiekuńczą matką. A może jej życie przykrył woal utkany z pozorów?

 

Losy dwóch kobiet, splecionych wspólną tajemnicą, zbliżają je do siebie i uczą empatii. Czas wcale nie leczy ran, tylko pozwala się do nich przyzwyczaić. Ta historia daje do myślenia, otwiera oczy i przestrzega przed kłamstwem, które może zapędzić w kozi róg, życiowa uliczkę bez wyjścia. Tyle tu emocji, poszukiwania zrozumienia i leczenia z pozorów. Piękna, głęboka i poruszająca powieść o tym, czego wciąż nam brakuje, choć kłamliwie twierdzi się, że wszystko jest na swoim miejscu.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-8169-066-9
Premiera: 4 lipca 2019

Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Bardzo chciałabym przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *