Agata Marzec „Cena złudzeń” Replika

Cena_zludzen

Ułuda skryta za maskami.

 

Poruszająca historia o wymykaniu się społecznym stereotypom i oczekiwaniom, szukaniu własnego przeznaczenia i budowaniu relacji wbrew sobie.

 

Wiele różnych leków znajdziecie w tej powieści. Nie sposób je opisać, trzeba to przeżyć wraz z bohaterami. Nic nie jest oczywiste, a pewniki stają się mylnymi tropami. Tak wiele tu zaskoczeń, niepewności i emocji. Losy postaci krzyżują się ze sobą, a nieprzewidywalność nieustannie zaskakuje.

 

Karolina właśnie skończyła liceum. Może dostać się na każde studia, ale ona podejmuje decyzję, która burzy spokój rodziny. Przerywa edukację na rzecz związku z podstarzałym biznesmenem. Staje się jego odskocznią od rutyny, a w zamian otrzymuje niepewność i niezadowolenie rodziców. Hanna i Ksawery nie rozumieją wyboru córki, a Karolina nie zamierza zmieniać zdania. Jaką cenę zapłacą za złudzenia?

 

Trzecioosobowa narracja dodaje patosu całej historii. Wchodząc w emocje bohaterów zaczynamy zastanawiać się  nad pobudkami różnych wyborów. Pragnienia mieszają się z rozczarowaniami, a uczucia z ułudą skrytą za maskami. Wyjątkowość głównej bohaterki nie jest łatwa do zrozumienia, ale gdy już się ją odkryje to refleksje nie dają o sobie zapomnieć. Stłumiony potencjał ma szanse na ujrzenie światła dziennego, ale trzeba przejść długą drogę, by go odkryć. Ta książka prowokuje do myślenia. Bo życia nie można lekceważyć.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 368
ISBN: 978-83-66217-38-6
Premiera: 16 lipca 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Replika.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Lubię takie książki. „Cena złudzeń” czeka na mnie na półce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *