Gérard Debuigne, François Couplan „Wielki zielnik roślin leczniczych” Jedność

wielki-zielnik-roslin-leczniczych

Księga pachnąca ziołami.

 

Przeglądając tę książkę można poczuć się jak na łące, która obfituje w różnorodne kwiaty i zioła. Poznając je bliżej widzimy, jak potężną mają moc.

 

Pierwsze co się rzuca w oczy to fotografie. Znakomite, wyraziste i konkretne. Przedstawiają rośliny w całej krasie – od korzenia, przez pędy, po kwiaty, owoce i nasiona. Po tak obrazowym instruktażu nie sposób pomylić je  z innymi. Zaraz obok fotografii jest szczegółowy opis, a w nim pochodzenie rośliny, jej zastosowanie, właściwości i gatunki pokrewne. I tak począwszy od arniki górskiej aż do żywokostu lekarskiego.

 

Prawdziwą gratka jest praktyczny przewodnik początkującego zielarza, a w nim kalendarz zbiorów, sposób przechowywania ziół oraz zastosowanie roślin w różnej postaci. Są też właściwości terapeutyczne roślin, a w nim wiele praktycznych wskazówek dla każdego.

 

Po lekturze tej monumentalnej księgi ziół można zauważyć znacznie więcej w otaczającej nas przyrodzie. Rośliny lecznicze. Mijamy je każdego dnia i nie mamy pojęcia jak są wartościowe. Polecam ten wyjątkowy zielnik waszej uwadze, nawet jeśli nie macie ochoty stosować zawartej w nim wiedzy w praktyce. A może akurat odkryjecie w sobie zielarską pasję? Do zaczytania!

 

Oprawa: twarda
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-7971-948-8
Premiera: 24 kwietnia 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Jedność.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Zbieram od lat takie książki. Mam ich już sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *