Zuzanna Arczyńska „Dziewczyna bez makijażu” Szara Godzina

dziewczyna-bez-makijazu

Udźwignąć ciężar wyboru.

 

Uczucie na sprzedaż? Czy małżeństwo musi wiązać się  z uczuciem? Może się zdarzyć, że to czysto biznesowy układ. On zyskuje, ona jeszcze więcej. Sposób na ułożenie życia całej rodziny może być zaskakująco prosty. Arczyńska przedstawia historię, której daleko do banału.

 

Angelika z dnia na dzień postanawia wyjść za mąż. Oferta jest jasna i trzeba się szybko decydować. Papierowe małżeństwo z Aloszą, a w zamian krocie dla najbliższych. Co ma do stracenia dziewczyna? Tylko powycieraną, starą kurtkę, zużyty plecak i mieszkanie – klitkę  śmierdzącą moczem i przepitym oddechem ojca. To dziwne, że chce zostawić stare życie za sobą? Do gry wchodzi też matka Angeliki, bo widzi, że to dobry sposób na wyjście z piekiełka nędznej codzienności. Tylko co zrobić, gdy pojawi się prawdziwe uczucie?

 

Godnie żyć. Czasem to bardzo trudne. Przedstawiona historia pokazuje, jak można chwycić się wielkiej szansy żyjąc na marginesie. Ta szansa pomoże wyjść na powierzchnię, choć trzeba jej wiele poświęcić. Skrajna bieda może przytłoczyć, więc z czysto praktycznych pobudek warto zostawić ją za sobą. Nawet za wszelką cenę. To, co przydarzyło się bohaterce daje do myślenia. Co tu kryć, wywołuje też mieszane uczucia. Lekkość wyboru przytłacza ciężarem konsekwencji, a rozwój wydarzeń nie pozostawia złudzeń co do tego, ze związek to nie tylko umowa spisana na papierze. Przeczytajcie.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 328
ISBN: 978-83-6620-123-1
Premiera: 15 maja 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Szara Godzina.

4 komentarze

  1. Grazyna st. pisze:

    Do tej pory nie dotarłam do tej książki. Może warto jej poszukać? Recenzja trochę mnie zachęca.

  2. Zuzanna pisze:

    Bardzo się cieszę, że książka się spodobała. Dziękuję za recenzję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *