Weronika Wierzchowska „Służąca” Szara Godzina

sluzaca

Przewrotność losu.

 

Znaleźć się na samym dnie z powodu własnej naiwności. Z determinacją dążyć do celu. Pragnienie zemsty silniejsze niż miłość. Trwanie w marzeniu o sprawiedliwości, która musi być wymierzona. Ciągłe oczekiwanie na swoją szansę. I Syberia. Groźna, lodowata, bezkresna i pozbawiająca nadziei.

 

Wszystkich dręczą ich własne demony. Przekonuje się o tym Marianna Zaczkiewicz, trzydziestoletnia służąca, która zostaje skazana na wieloletnie ciężkie roboty na Syberii. Ledwie przeżyła podróż w wagonach bydlęcych, choć dziecko w jej łonie już nie miało tego szczęścia. Ktoś, kiedyś im je odebrał, zawiódł zaufanie i stał się oprawcą. Czy jest szansa na odzyskanie dawnego uczucia? A może uspokojenie przyniesie zemsta?

 

Koszmary przeszłości, intryga i zło oraz nieodparte pragnienie zemsty. Jak zaleczyć rany? Trudno myśleć racjonalnie  w ekstremalnych warunkach. Marianna musi wziąć się w garść, bo ma coś ważnego do zrobienia. Jaśniepaństwo mieszkające w pałacu Koniecpolskich w Zaborowie to przecież nie bogowie, a zwykli ludzie, więc nie ma powodu by wybaczać im zło, intrygi i zamiecenie wszystkiego pod dywan. Czas spojrzeć prawdzie w oczy.

 

Weronika Wierzchowska pokazuje w tej książce swoją klasę. Jest zajmująco, realnie i wciągająco. Wielkie brawa za autentyzm scenerii i postaci oraz emocje i sugestywność ich przekazu. Jedna z lepszych powieści, które ostatnio przeczytałam. Krótko mówiąc, tam, gdzie trzeba to czuć chłód na plecach, a w innym miejscu jest niespodziewany płomień miłości, który rozgrzewa lepiej niż martenowski piec. Co ja tu będę pisać po próżnicy! Przekonajcie się sami!

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-662-0136-1
Premiera: 2 października 2019

Podziękowania dla Szarej Godziny.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Zachęcająca recenzja. Lubię powieści tej autorki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *