William Kamkwamba, Bryan Mealer „O chłopcu, który ujarzmił wiatr” Wydawnictwo Edgard

o chlopcu ktory ujarzmil wiatr

Nienasycony wynalazca.

 

Opowieść o przezwyciężaniu trudności na drodze do realizacji marzeń. Bo jeśli naprawdę się czegoś chce, wystarczy próbować, a musi się udać.

 

William mieszkał w małej wiosce w afrykańskim Malawi. Z powodu braku pieniędzy musiał rzucić szkołę. Jego talent i wrodzony pęd do nauki spowodowały, że stał się wynalazcą i innowatorem zupełnie nieznanych technik i urządzeń ułatwiających codzienne życie. Kiedy wioskę nawiedziła klęska głodu, skonstruował wiatrak z części znalezionych na złomowisku. Niezwykła maszyna poruszana wiatrem pozwoliła na doprowadzenie prądu do domów i umożliwiła nawadnianie pól. William stał się bohaterem i wciąż chciał więcej i więcej. Wiedział, że tak łatwo stracić marzenia z oczu, dlatego nie ustawał w pędzie do wiedzy. Był nienasyconym wynalazcą i nie chciał prześliznąć się przez życie, a raczej dać coś pożytecznego ludziom.

 

Historia Williama jest dowodem na to, że warto przezwyciężyć biedę i szukać dróg rozwoju, aby zmienić życie swoje i innych. Żadne trudności nie powinny być hamulcem dla rozwoju. Jeśli się czegoś chce, można to osiągnąć. Bieda i brak wykształcenia nie powinny determinować życia. William chce zainspirować nowe pokolenie marzycieli do działania. Dodaje mu otuchy udowadniając, że żadne ograniczenia nie mogą zahamować walki o marzenia. To trzeba przeczytać.

 

Oprawa: miękka
Liczba stron: 296
ISBN: 978-83-6640-410-6
Premiera: 25 września 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Edgard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *