Katarzyna Bonda „Miłość leczy rany” Muza

milosc-leczy-rany

Cienka granica.

 

Ta historia wydarzyła się naprawdę. Miłość, zbrodnia, walka i nadzieja przeplatają się z niejednoznacznością spowitą tajemnicą. Jest też strach i niezwykła siła kobiety, która latami walczyła o swego ukochanego. Jej wiara w niewinność jest ogromna, a miłość leczy wszelkie rany.

 

Przedstawione w książce uczucia napotykają wiele przeszkód i nieoczekiwanych zdarzeń. Dwie czasoprzestrzenie zazębiają się w historii tej miłości. Uralsk, Kazachstan, rok 1994. Młody wojownik Kerej staje przeciw lokalnemu gangowi. Utrata honoru jest gorsza niż śmierć. Kerej uczestniczy w zabójstwie siedmiu osób. Teraz jest ścigany przez starszyznę rodową żądną krwi.

 

Srebrna Góra, Polska, rok 1997. Na jednej z dyskotek poznają się Igor i Tośka. Tak zaczyna się miłość silniejsza  niż śmierć. Żyją razem, choć ktoś depcze im po pietach. Pięć lat później Igor jest już znachorem w Ząbkowicach Śląskich. Charyzmatyczny, wyjątkowy i skuteczny. Ciągną do niego tłumy ludzi. Igor skrywa pewien sekret, o którym nie wie nawet jego ukochana. Tośka rusza w podróż do przeszłości Igora i przekonuje się jak niebezpiecznych struktur dotyka. Czy uda się uratować ukochanego od zemsty?

 

Autorka dotknęła wieloznacznego tematu podkreślając, jak ważna jest prawdziwa miłość w walce o spokój i prawdę. Ta powieść porusza czułe struny ludzkiej wrażliwości, zastanawia, dodaje odwagi i przejmuje losem bohaterów. Pokazuje, jak cienka jest granica między dobrem i złem. Przybliża kulturę kazachską, tak różną od europejskiej. Sądzę, że każdy z czytelników odkryje w tej książce coś wyjątkowego. Polecam.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 744
ISBN: 978-83-2871-264-5
Premiera: 30 października 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *