Maria Paszyńska „Dwa światła” Pascal

dwa swiatla

W labiryncie marzeń.

 

Jak żyć, kiedy przeżyło się koniec świata? To trudne, a czasem nawet możliwe. Trzeba siły ducha i wielkiej charyzmy, żeby zobaczyć światło nadziei w mroku rozpaczy.

 

Przeszłość jest kluczem do zrozumienia teraźniejszości. Poznajcie dramatyczną historie genialnego, wrażliwego na dźwięki wirtuoza Andrzeja Czajkowskiego, który w muzyce znajdował ucieczkę od okrutnej rzeczywistości wojny.

 

W mroźny, zimowy wieczór w 1935 roku w Warszawie przyszedł na świat chłopiec obdarzony niezwykłym darem. Zanim udało mu się go rozwinąć, wybuchła wojna. Mały Robert trafił do getta, z którego nie było wyjścia. Cud sprawił, że został wyzwolony i umieszczony w domu Wandy i Edwarda. Profesor muzyki szybko zauważył niezwykły talent chłopca. Robert vel Andrzej okazał się geniuszem. Czy brutalność wojny oraz to, co przeżył w getcie pozwoliły mu na rozwinięcie muzycznych skrzydeł?

 

Tak trudno dopatrzeć się piękna w świecie pełnym przemocy, brutalności i zła. Ono jednak zawsze jest, drzemie gdzieś w kąciku i czeka na odkrycie. Syndrom ocalałego pozostaje na zawsze z bohaterem tej powieści, ale daje mu tez siłę do pokazania światu piękna, które w nim jest. Paszyńska serwuje czytelnikom kolejną opowieść z prawdziwą historią w tle i robi to w przejmujący sposób.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
ISBN: 978-83-8103-530-9
Premiera: 16 października 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Pascal.

komentarz

  1. Grazyna st. pisze:

    Dzięki za recenzję. Skusiłam się i powieść zakupiłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *