Leszek Herman „Sieci widma” Muza

sieci-widma

Lęki pierwotne.

 

W obliczu zagrożenia pierwotne leki budzą się mimowolnie. Wszystko wtedy wygląda inaczej, zmieniają się priorytety, przychodzi czas na analizę. Człowiek czuje się jak uwikłany w sieci. Jak znaleźć drogę wyjścia.

 

Późnym czerwcowym wieczorem od brzegów portu w Świnoujściu odbija wielki, biały prom do Ystad. Na pokładzie są setki ludzi, ze swoimi problemami, lękami, sprawami. Może zostawili coś za sobą, a może ta podróż ma coś rozstrzygnąć? Może to ucieczka przed własnym strachem? Wszystkich dopadnie niezwykły stan niemocy wobec żywiołu, gdy prom zaczyna tonąć. To będzie czas na różne rozstrzygnięcia, przewartościowanie myślenia i zmierzenie się z tym, co transcendentne.

 

Młode małżeństwo, Urszula i Mariusz, z sześcioletnim synem Kacprem odbywają sentymentalną podróż do Norwegii. Może zobaczą fiordy? Małżeństwo w średnim wieku, Edward i Anna, zamierza odwiedzić córkę w Szwecji. Jak się jej tam wiedzie? Sześcioro młodych ludzi jedzie na szaloną wycieczkę do Skandynawii. Nie wiedzą, że niezwykłe przeżycia będą mieli zapewnione gratis. Zdesperowana dziewczyna Alison, porzucona przez żonatego mężczyznę, udaje się za nim w pogoń. Czy uda się odzyskać uczucie na siłę, za wszelką cenę, bezwzględnie? Oni i setki innych ludzi staną oko w oko ze śmiertelnym zagrożeniem. Co zrobią w obliczu paniki?

 

Wszyscy jesteśmy równi w obliczu śmierci. Przekonują się o tym bohaterowie tej książki. Dynamika akcji, wachlarz emocji i szerokie spektrum psychologiczne postaci składają się na trzymającą w napięciu powieść, która uświadamia, że nic nie jest ważne w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Nie to, co za nami, a tylko to, co przed nami ma znaczenie. Książka skłaniająca do przemyśleń i zatrzymania się.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 608
ISBN: 978-83-287-1187-7
Premiera: 2 października 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Muza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *