Nadine Dorries „Anioły z Lovely Lane” Prószyński i S-ka

anioly z lovely lane

Sięgając po marzenia.

 

Są tajemnice, które nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Są sekrety, których tak naprawdę nie ma, bo wszyscy o nich mówią. Zajrzyjcie do rygorystycznej szkoły dla przyszłych pielęgniarek przy Lovely Lane w Liverpoolu i przeżyjcie niepowtarzalne emocje.

 

Wejście w klimat młodych dziewcząt sięgających po marzenie zostania pielęgniarką, co było nie lada osiągnięciem w latach pięćdziesiątych minionego wieku w Anglii, jest niezwykłym doznaniem. Elitarna szkoła to nie tylko dyscyplina, gruntowne nauczanie, rygor panujący na zajęciach i poza nimi, ale również szereg tajemnic, z których nie wszystkie są chlubą dla tej szkoły. Poznajemy pięć dziewcząt rozpoczynających tu edukację. Każda pochodzi z innej sfery społecznej, każda ma odmienny charakter, ale łączy je siła sięgania po marzenia. Dana pochodzi z małej irlandzkiej rodziny farmerów. Victoria jest arystokratką, choć się do tego nie przyznaje. Pammy nie może wyzbyć się piętna najuboższej dzielnicy Liverpoolu. Celia i Beth są charakterne, co nie zawsze dobrze się dla nich kończy. To one czują powołanie do pomagania innym, choć nie zabraknie dylematów moralnych i podkładania innym kłód pod nogi. To one stawią czoła bezkompromisowym praktykom w szpitalu St Angelus i poznają działania lekarzy od podszewki. Tutaj nauczą się sztuki empatii i zachowania zimnej krwi nawet w najbardziej tragicznych sytuacjach. To one spotkają się z miłością, nienawiścią, zazdrością i podłością. I poczują strach przed własnymi marzeniami.

 

Pierwszy tom serii wciąga i intryguje. Jestem mile zaskoczona stylem autorki i ekspresja z jaką opisuje losy bohaterek. Ciarki niejednokrotnie przechodzą po plecach, choć nie brakuje też pięknych chwil i emocji. Tę powieść dosłownie się pochłania. Ma swój wyjątkowy klimat, charyzmatyczne bohaterki, wartką akcję i bogactwo różnych przeżyć. Jestem zachwycona i czekam na ciąg dalszy.

 

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 488
ISBN: 978-83-8169-204-5
Premiera: 21 listopada 2019

Podziękowania dla Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *